Ny färg på burken – samma goda innehåll. Guld är årets färg på Pepparkakor 2015-burken!
Lyxig i guld och svart, skimrande vacker att ge bort och fylld med världens godaste pepparkakor. Det är verkligen något riktigt speciellt med Arbrås pepparkakor, de är så goda så man kan inte sluta och alla säger samma sak! Ni förstår när ni har smakat dom.
Höga kvalitet på råvarorna och avsaknaden av transfetter och konserveringsmedel gör den till en favorit!
Många samlar på burkarna då det kommer nya färger varje år. Det är nu 4.e året vi säljer pepparkakorna och de blir bara mer och mer populära och skapar ett ha-begär. Både för burkens skull och för innehållet. En magisk kombination!
Årets nyhet släpps till butik första veckan i september i år, de går att förhandsboka redan nu!
Alla som förhandsbokar stor pepparkaksburk får även 1 st Miniburk med pepparkakor värde 69 kr på köpet.
När pepparkakorna är slut kan burken användas till mycket.
De små burkarna innehåller ca 8 st pepparkakor. Perfekt sen som snygg burk till gem, smågrejer eller bara snygg som dekoration på hyllan.