I lördags var vi med som mingelpartner på We R Familys säsongavslutning för bloggare och vi byggde upp en  inreda.com pop up shop på Café Opera. Det var jättekul att vara med! En rolig dag med mycket nya kontakter, härliga skratt och jag tycker det är så skoj att få träffa gamla kunder och förhoppningsvis många nya.

 

Jessica Sögaard och Annelie Persson

Jessica och jag fixade innan och hade några timmar på oss

Jessica Sögaard

Den fina vikväggen jag har kämpat med torsdag-fredag hann bli klar i tid! Det är 5 olika tapeter på framsidan och 5 på baksidan. Alla tapeter från Pip Studio. Den gröna i mitten är från förra kollektionen, men de andra 4 är nya och jag hoppas hinna lägga upp dem i veckan. De är så rackarns snygga!

Annelie Persson

.. men ändå så mycket småpyssel att fixa, jag klättrar upp i barsoffan 🙂 för att tända lyktorna

Annelie Persson

Jag tänder Välkommen papperslyktorna som även finns som God jul. De är såå himla fina och det blir så mysig stämning

Musikmobil Octopussy från Ferm Living och de supercoola böckerna, som är en förvaringslåda. Lyft på locket och inuti är det sammetsklätt och redo för att gömma smycken, hemliga papper och annat skoj.

 

JUL adventsljusstake för 4 ljus från Madam Stoltz, doftljus från Tine K Home, änglaspel. Vita med svarta fjärilar är framsidan på förvaringlådan som är som bok man öppnar framsidan på, modell medium svart i webbshoppen.

Koftor och tunikor från Lilly of Sweden

Jag har på mig svart tunika Estelle från Lilly of Sweden. Älskar den! Såå användbar och snygg!

Jessica Sögaard är så himla fin i kofta Lilly Rose från Lilly of Sweden

Fjärilstavlan är en nyhet: poster från Liljebergs inuti en champagnefärgad ram

Änglaspel från Plutoprodukter

Oilily plånböcker och smyckenecessär i grönt från Pipols Bazaar

Änglaspel Älva

Fler änglaspel i sina söta askar.

Vackert Tine K Facet glas med värmeljus i,

Tine K Facet glas i olika färger och storlekar, muffinsformar från Vestli House, Tine K Home doftljus, Tröstisar Gosedjursplåster

Jessica Sögaard i fina koftan Lilly Rose från Lilly of Sweden

Våra grannkompisar Geggamoja

Smög in och lyssnade lite. Jag som även hade tänkt att lyssna på Hannah Graaf, Linda Skugge och Cecilia Blankens men det missade jag helt för vi höll på att fixa samtidigt. Och så hade jag velat höra på Stor & Liten om deras nylansering 🙂

Tehuset Java bjöd på te och choklad

Stor & Liten gör nylansering och kommer tillbaka! Kul att de behåller sina logotypekompisar 🙂

 Stor & Liten

Hmm de borde bytt plats… så de blir Stor & Liten och inte Liten & Stor…

Oii design

Nyfunna webbshopvänner från Göteborg, Oii design

Oii Design

Oii design, coola kläder för barn 0-6 år

Charlotta Wågert

Charlotta Wågert på We R Family / Loppi.se som fixat ihop eventet så himla bra

Jessica Sögaard

Jessica checkar in oss såklart!

Shama Schwieler och Jessica Sögaard

Shama Schwieler och Jessica Sögaard var mina fantastiska wingmates

wiiiih! nu öppnar det, anstormning.

Shama är Tröstisarnas mamma/uppfinnare och var självklart med och lät alla få klämma och känna på gosedjursplåstrena

Den här gången tog jag taxi fram och tillbaka, lagom roade taxichaufförer som fick ett helt flyttlass som kund. 🙂

Tack alla härliga och mysiga som var förbi! Några av er har redan mailat mig, så roligt att höra från er.
Kram
Annelie

 

Dela gärna: